Dlaczego warto współpracować z agencją?

Aktualności

Ostatnim razem omawialiśmy zalety podpisywania umów pośrednictwa na wyłączność.

Tym razem spróbujemy odpowiedzieć na pytanie dlaczego w ogóle warto współpracować z agencją nieruchomości przy sprzedaży lub wynajmie lokalu.
Na dobrą sprawę właściciel mógłby sam zawiesić na witrynie kartkę z numerem telefonu i zamieścić prywatne ogłoszenie w Internecie. Wielu właścicieli mieszkań działa na własną rękę.

Po pierwsze rynek nieruchomości komercyjnych różni się od rynku mieszkaniowego. Główną różnicą jest pora dnia, w której potencjalni klienci odpowiadają na ogłoszenie i chcą zobaczyć lokal. W przypadku mieszkań zazwyczaj jest to popołudnie i wieczór oraz weekendy, kiedy zainteresowani akurat nie muszą być w pracy.

W przypadku lokali usługowych, klienci w zdecydowanej większości spotykają się w ciągu dnia. Właściciel, który pracuje na etacie lub po prostu nie mieszka w bliskiej odległości od swojego lokalu, musi się sporo natrudzić, żeby pokazać lokal w godzinach południowych. Sprawa staje się jeszcze bardziej skomplikowana, jeśli właściciel posiada kilka nieruchomości.

Przy dzisiejszym, dość rotacyjnym rynku wynajmu, taki właściciel musiałby poświęcić mnóstwo czasu na zarządzanie lokalami, zaniedbując swoje codzienne obowiązki. Poza tym, wyspecjalizowana agencja nieruchomości posiada stałe kontakty z wieloma najemcami, którzy otwierają coraz to nowe punkty. Nie musi bazować jedynie na przypadkowych klientach z ogłoszeń w Internecie i na witrynach. To samo dotyczy inwestorów, którzy nie mają czasu na samodzielne wyszukiwanie nieruchomości i kupują lokale tylko za pośrednictwem agencji.

Dla wielu właścicieli, rozmowa z sieciowym najemcą (i nie tylko) oraz negocjowanie odpowiednich warunków najmu czy zapisów umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości, może wiązać się z koniecznością zasięgnięcia pomocy prawnej lub ryzykiem popełnienia niepotrzebnych błędów. Profesjonalna agencja nieruchomości będzie obecna podczas całego procesu negocjacyjnego, sporządzi odpowiednie umowy i zagwarantuje bezpieczeństwo transakcji.

Jeśli właściciel lokalu ma dużo wolnego czasu, lubi odbywać spotkania z wieloma potencjalnymi klientami, potrafi odpowiednio pozycjonować oferty w Internecie i ma na to fundusze oraz czuje się na siłach, żeby samodzielnie przeprowadzić całą transakcję, może śmiało zająć się swoją nieruchomością na własną rękę. W innym przypadku polecam skorzystać z usług profesjonalnego biura nieruchomości, które pobierze uczciwe wynagrodzenie za uczciwie wykonaną pracę.

Konrad Kądziela

fot. KK-Drone Projects

Nasze Oferty


Kategorie