Umowa na wyłączność, co warto wiedzieć ?

Aktualności

W Polsce taka praktyka jest rzadziej stosowana niż w państwach zachodnich, co prawdopodobnie wiąże się z niedojrzałością rynku i niestety z brakiem rzetelności oraz kompetencji niektórych pośredników.
Właściciel nieruchomości, oferując lokal na wynajem lub sprzedaż, musi przygotować się na ogrom pracy związanej z zamieszczeniem ogłoszenia w internecie, odpowiednim pozycjonowaniem oferty, odbieraniem dużej ilości telefonów, odbywaniem spotkań z wieloma potencjalnymi klientami itd. Poza tym oferta właściciela dociera do szerokiego grona przypadkowych odbiorców, co skutkuje najczęściej wieloma bezcelowymi rozmowami, spotkaniami i negocjacjami, z których rzadko udaje się wyłonić konkretnego najemcę lub kupującego.

Z tego powodu właściciele decydują się na skorzystanie z pomocy agencji nieruchomości. Nie chcą jednak tracić kontroli nad przebiegiem wydarzeń, więc podpisują otwarte umowy pośrednictwa z wieloma pośrednikami i mimo wszystko dalej ogłaszają lokal bezpośrednio. Takie działanie prowadzi do obecności lokalu w ofercie wielu biur nieruchomości, a proponowane ceny za lokal są czasami różne, ponieważ niektóre biura doliczają do ceny swoje wynagrodzenie. Poza tym, kiedy właściciel zdecyduje się na jakąkolwiek zmianę ceny lub innych parametrów, musi powiadomić o tym wszystkich pośredników, z którymi rozmawiał. W innym wypadku klienci poszukujący będą otrzymywali sprzeczne informacje, a po niedługim czasie stracą zainteresowanie lokalem. Oferta, która jest wszędzie i dalej jest aktualna, przestaje być atrakcyjna.

Proponuję właścicielom nieruchomości nawiązać długotrwałą relację z jednym profesjonalnym i godnym zaufania biurem nieruchomości, które kompleksowo przeprowadza proces transakcyjny. Przekazanie nieruchomości na wyłączność pozwoli zaoszczędzić wiele czasu i energii.

 

Przy wyłączności Kancelaria Nieruchomości Euro-house oferuje następujące usługi w cenie wynagrodzenia:

  • widoczne, atrakcyjne i przyciągające uwagę banery na witrynach
  • profesjonalne zdjęcia lokalu
  • film z użyciem drona
  • widok 360' z wnętrza lokalu
  • odpowiednie pozycjonowanie oferty w Internecie

 

Dodatkowo jak zawsze gwarantujemy pełne zaangażowanie naszego zespołu :)

 

Konrad Kądziela
fot. KK Drone Projects.

Nasze Oferty


Kategorie